Oferta

BEAR-TEX

Jest zbudowany z włókien syntetycznych nietkanych, sklejonych między sobą żywicami nasyconymi ziarnem ściernym.
Ścierniwa użyte do ich produkcji to przede wszystkim elektrokorund (A/O) i węglik krzemu (SiC), przeznaczony do obróbki stali nierdzewnej i węglowej.

Zalety BEAR-TEX

PODATNOSC: BEAR-TEX dostosowuje się do wszelkich form obrabianych powierzchni. Ściernice z twardszych gatunków BEAR-TEX można profilować do kształtu obrabianych detali. Taki profil utrzymuje swój kształt przez cały czas użytkowania.

ODPORNOŚĆ NA WILGOĆ: BEAR-TEX stosuje się na sucho, z wodą lub innymi produktami: ropa itp. Zależnie od oczekiwanego efektu. Materiał ten można oczyścić z pozostałych w nim drobin płucząc w wodzie, nawet przy użyciu mydła, aby następnie przechować czysty produkt do następnego użycia.

NIEOBECNOŚĆ METALU: Nie rdzewieje i nie grozi zanieczyszczeniem obrabianego obiektu

Ściernice zawijane tworzone są przez formowanie impregnowanej ziarnem ściernym i spoiwem włókniny wokół rdzenia. Ściernice zwijane oferują szeroki zakres zastosowań, do usuwania dużej ilości zendry, aż do czyszczenia z rdzy i nalotu i uzyskania wykończenia satynowego. Ściernice zwijane dostępne są w różnych rozmiarach, granulacjach i gęstości.
Typ Zastosowanie Opis Specyfikacja Zalecenia
Zwijane
Czyszczenie Czyszczenie ogólne, usuwanie rdzy, przebarwień, pozostałość po formatowaniu i obróbce 1 6AM, 1 8AM 11-32 ms 72200 to 6000 SFPM
Usuwanie zendry Usuwanie średniej i dużej zendry (w tym z odlewów), zmniejszanie chropowatości metalu, polerowanie po śladach ,,rysów’’ pozostałych po obróbce metalami nasypowymi 1-9SF 2B-41 ms 5500 – 8000 SFPM
Wygładzanie/ ujednolicanie powierzchni Wygładzanie powierzchni, polerowanie spawów, części maszyn 1-7SF 25-41 ms 75500 – 8000 SFPM
Wykańczanie Wykończenie satynowe kosmetyczne, delikatne 1-7SF 2 15 ms / 500 – 3000 SFPM
W celu pełnej satysfakcji naszych klientów uruchomiliśmy krajalnię co pozwala nam na przycięcie ściernicy w dowolnej szerokości według potrzeb klienta.